Start        Dostawcy        Sklep        Kontakt


Wśród wielu producentów, których produkty mamy w swojej ofercie, szczególnie możemy polecić następujące marki:

 

 

    ATE - to jeden z największych na świecie producentów wysokiej jakości komponentów i kompletnych rozwiązań do układów hamulcowych aut osobowych. Jest głównym dostawcą części na pierwszy montaż dla wielu marek aut. Na rynku zamienników zajmuje pierwsze miejsce w Niemczech i drugie w Europie. ATE zostało założone w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku przez Alfreda Tevesa i szybko stało się cenioną i szanowaną marką. Aktualnie firma ma swoje przedstawicielstwa w 75 krajach na całym świecie. O zaawansowaniu produktów ATE świadczy ilość typów mieszanek klocków hamulcowych pozostających w ciągłej produkcji. Jest ich aż 160. Wszystko po to, żeby zawsze mieć pewność, że gdy wybieramy produkt ATE będzie on identyczny lub lepszy jakościowo od produktu fabrycznego.

 

PRODUKTY

 


 

    EBC - Grupa EBC Brakes, której prezesem do chwili obecnej jest Andy Freeman, została założona w 1978 roku. Od początku swojej działalności, firma EBC była pionierem w produkcji klocków i tarcz hamulcowych do motocykli. W drugiej połowie lat 80-tych, grupa ta urosła do rangi czołówki światowej z bardzo mocną pozycją w każdym segmencie przemysłu związanego z hamulcami. Po zdominowaniu rynku motocyklowego, co objawiło się największą sprzedażą i dostępnym asortymentem na zachodnich rynkach, EBC Brakes zajęło się produkcją szerokiego asortymentu klocków do samochodów osobowych, samochodów wyścigowych i rajdowych, rowerów górskich, ciężarówek, autobusów a nawet lokomotyw! Grupa EBC posiada fabryki w Northampton  i Bristolu w Wielkiej Brytanii oraz w Cleveland w USA.

 

PRODUKTY

 


 

    ZIMMERMANN - Od ponad 50 lat Otto Zimmermann opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości części samochodowe przeznaczone dla zakładów motoryzacyjnych oraz na wolny rynek części zamiennych. Od czasu przeniesienia siedziby z Eppingen do Sinsheim w 1990 Otto Zimmermann GmbH systematycznie rozszerza swoją bazę administracyjną, moce produkcyjne i powierzchnię magazynową, która wynosi dziś ponad 17.000 metrów kwadratowych. W roku 2000, wraz z powstaniem Otto Zimmermann Truck, z wytwarzanego asortymentu wyrobów wyodrębniono części do samochodów dostawczych, dzięki czemu partnerzy handlowi z tej branży mogą korzystać z bardziej zindywidualizowanych rozwiązań marketingowych.

W ostatnich latach firma Otto Zimmermann znacząco rozwinęła swoje zdolności produkcyjne. Części pochodzące z ostatnich linii produkcyjnych są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym.  
Sterowane komputerowo urządzenia i maszyny wiertnicze skracają maksymalnie czas produkcji i zapewniają niezmiennie produkowane części o najwyższej jakości. Aktualny program produkcyjny obejmuje ponad 1500 różnego rodzaju części hamulcowych i elementów silnika, które są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie. Otto Zimmermann, w swoim zakładzie znajdującym się w Sinsheim produkuje zarówno standardowe części jak i sportowe tarcze hamulcowe typu  cross-drilled oraz tarcze
hamulcowe typu compound.

 

PRODUKTY

 


 

 

    Black Diamond - Marka Black Diamond została stworzona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii. Głównym celem jaki przyświeca jej założycielom jest poprawa w jakości produkcji i dostępności niezawodnych części hamulcowych do aut sportowych. Dowodem na prawdziwość tego motta jest fakt, że gdy Black Diamond został zaproszony w 1996 roku do udziału w pierwszym teście prestiżowego brytyjskiego magazynu Max Power z miejsca został okrzyknięty jego zwycięzcą. Produkt Black Diamond osiągnął tak dużą przewagę nad innymi wiodącymi na rynku markami, że redaktorzy Max Power postanowili w ogóle nie przyznawać drugiego miejsca! A to nie koniec, w kolejnych latach przychodziły kolejne nagrody, zarówno dla tarcz, klocków hamulcowych jak i całych zestawów. Black Diamond słynie główne ze swoich nacinanych i wierconych tarcz hamulcowych oraz sportowych klocków Predator, ale w ofercie są w sumie cztery rodzaje tarcz, dwa typy klocków, stalowe przewody, płyny hamulcowe oraz sprzęgła.

 

PRODUKTY

 


 

    Hawk Performance - Marka Hawk Performance została stworzona przez Wellman Products Group, światowego lidera w produkcji materiałów ciernych słynącego z najwyższej jakości swoich produktów. Wellman Products Group od prawie 100 lat projektuje i wytwarza elementy do systemów hamulcowych i układów przeniesienia napędu dla przemysłu lotniczego, aeronautycznego, kolejowego, wydobywczego, wojskowego oraz motoryzacyjnego, włączając w to produkty stosowane w sporcie wyczynowym. Gdziekolwiek mamy do czynienia z przeniesieniem momentu obrotowego i mocy tam znajdziesz również Wellman Products Group. Produkty Hawk Performance zostały wprowadzone najpierw na areny rajdów samochodowych ponad 15 lat temu z miejsca deklasując konkurencję i zdobywając serca najlepszych zawodników. Niedługo potem przyszła kolej na zastosowanie swoich unikalnych technologii w produktach przeznaczonych do aut seryjnych - efekt był oczywiście podobny. Marka Hawk Performance podbiła już Amerykę gdzie cieszy się większą renomą niż jakikolwiek inny, europejski czy japoński producent klocków hamulcowych.

 

PRODUKTY

 


 

    SP Performance - to jeden z największych producentów sportowych tarcz hamulcowych w USA. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Yorku i tam też odbywa się cały proces produkcji. Cztery wzory dla każdego typu tarczy oraz dwa rodzaje powłoki antykorozyjnej dają w sumie 8 wariantów dla większości z dostępnych tarcz. Dodajmy do tego błyskawiczne wprowadzanie do produkcji rynkowych nowości i otrzymujemy lidera pod względem asortymentu wśród producentów sportowych tarcz hamulcowych. SP Performance to również unikalne, innowacyjne rozwiązania techniczne jak otwory o eliptycznych, gładkich brzegach, które mniej osłabiają strukturę tarczy, czy srebrne, błyszczące zabezpieczenie antykorozyjne przypominające chrom. Którykolwiek wariant wybierzesz zawsze masz pewność, że otrzymasz światowej klasy produkt o niepowtarzalnej jakości i unikalnym wzornictwie.

 

PRODUKTY

 


 

    DBA - jest australijskim liderem w produkcji innowacyjnych sportowych tarcz hamulcowych o niespotykanej dotąd jakości. Przez ponad 30 lat swojej działalności DBA stało się jedną z najbardziej szanowanych i docenianych na świecie marek. Produkcja odbywa się w Silverwater, w okolicach Sydney, a w ofercie obok tarcz gładkich znajduje się szeroki asortyment zaawansowanych technologicznie tarcz sportowych. Od nacinanych, poprzez tarcze wiercone, na dwuczęściowych z aluminiowym centralnym elementem mocującym skończywszy. DBA stosuje w swoich produktach wiele nietypowych rozwiązań, jak np. system specjalnych pilarów Kangaroo Paw, nietypowe nacięcia 6x6 Wiper Slot, czy system Thermal Stability Profiling. Większość z nich jest chroniona patentami więc można je znaleźć tylko w tarczach DBA. DBA to gwarancja najwyższej, światowej jakości bez kompromisów.

 

PRODUKTY

 


 

    Movit - Stworzony w Niemczech Movit GmbH od podstaw projektuje, wytwarza oraz dystrybuuje na cały świat wysokiej jakości systemy hamulcowe do aut sportowych, rajdowych i opancerzonych. Jest również uznanym dostawcą komponentów dla wielu producentów super-sportowych aut. Od ponad 15 lat systemy hamulcowe Movit są synonimem innowacji i technologicznego zaawansowania. Jednym z największych osiągnięć Movit stało się wprowadzenie do produkcji tarcz ze spieków ceramicznych. W tym momencie mamy w sprzedaży już 3 generację tego produktu, który w każdym aucie udowadnia jak bardzo Movit wyprzedza technologicznie swoje czasy. Najlepszego gatunku materiały, niespotykane dotąd rozwiązania techniczne oraz szczególne podejście do zorientowanej na funkcjonalność stylizacji. Wszystko to sprawiło, że systemy Movit stały się najważniejszym elementem każdego sportowego auta, zarówno na torze, jak i poza nim.

 

PRODUKTY

 


 

    Goodridge - Marka Goodridge powstała w 1969 jako kanadyjski team wyścigowy, by szybko przeistoczyć się w rozpoznawalnego na całym świecie lidera produkcji najwyższej jakości przewodów hamulcowych i sprzęgłowych. Aktualnie Goodridge istnieje na rynku oryginalnego wyposażenia, samochodowym, motocyklowym, rajdowym, obronnym oraz w wyspecjalizowanych gałęziach przemysłu. Ta dynamicznie rozwijająca się firma wytwarza swoje produkty w 10 globalnych oddziałach dostarczając swoim klientom na całym świecie unikalną kombinację stylu, innowacji, solidności oraz wspaniałego serwisu. O solidności marki Goodridge może świadczyć przyznana jej w 2005 roku, przez organizację MIA, prestiżowa nagroda "Business of the Year".

 

PRODUKTY

 


 

    Pipercross - wytwarza wysokowydajne filtry powietrza od ponad 25 lat. Firma pochodzi z Anglii- kraju o bogatej tradycji twórców i producentów silników do sportów motorowych. W ciągu tych 25 lat filtry o wysokiej wydajności pomogły wielu zespołom osiągnąć zwycięstwo w mistrzostwach na brytyjskiej, europejskiej i światowej scenie. Prace rozwojowe prowadzone z tymi zespołami pozwoliły na wyprodukowanie jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie filtrów na rynku. Zastosowane technologie są teraz dostępne dla wielu samochodów drogowych, przeznaczone dla kierowców, którzy wymagają najwyższej wydajności ich silników. Elastyczność zakładu produkcyjnego Pipercross pozwala produkować na zamówienie filtry powietrza wielorazowego użytku szybko i efektywnie. Pipercross jest rozwijającą się firmą o wysokich aspiracjach na sukces, stale stara się przekroczyć granice projektowania filtrów powietrza zarówno jeżeli chodzi o wydajność jak i skuteczność.